سابقه تاریخی تحریم اقتصادی ایران در دولت‌های ریگان و کلینتون

در طول دوره 26 ساله دشمنی‌های ایران و آمریکا، برخی از قوانین و مقررات به تصویب رسیده است که روابط بازرگانی بین دو کشور را ممنوع می‌سازد. کمک‌های خارجی ایالات متحده از جمله اعطای وام، اعتبارات و ضمانت صادرات در خصوص ایران ممنوع شده، ولی کمک‌های امدادی برای سوانح مجاز شمرده شده است.

 

آبان روز مبارزه با استکبار جهانی

در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطره است بخصوص آنکه چهارده سال بعداز تبعید حضرت امام (ره ) در همین روز (13 آبان 1357 ) فرزندان امام و صدها دانش آموز و دانشجو در مقابل دانشگاه تهران و خیابان های اطراف با شعار « درود بر خمینی » و « مرگ بر شاه » پایه های حکومت را به لرزه در آوردند و با گلوله های ماموران شاه به خاک و خون غلتیدند.

 

دست پنهان سیاست خارجی آمریکا

(اسرائیل نمی تواند منافع امریکا را در منطقه خاور میانه حفظ کند). این جمله معنا و مفهوم اصلی مقاله دو استاد پر آوازه، جان مارشایمر ازدانشگاه شیکاگو و استیفان ولت از دانشگاه هاروارد است که طی آن نظرات جسورانه ای را درباره تأثیر گروه فشار صهیونیست بر سیاست خارجی ایالات متحده ابراز داشته اند.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved