سخني با برخي فاتحان لانه جاسوسي

روزنامه سياست روز - پنجشنبه 13 آبان 1389
«سخني با برخي فاتحان لانه جاسوسي»عنوان سرمقاله‌ي روزنامه‌ي سياست روز به قلم محمد صفري است كه در آن مي‌خوانيد؛امروز 13 آبان است. سه اتفاق مهم در اين روز افتاده است كه هر كدام اهميت ويژه‌ خود را دارد ، اما تسخير سفارت آمريكا در تهران از ابعاد گوناگون اهميت بيشتري يافته است.

 

رابطه «سيا» با رسانه‌هاي گروهي جهان

ويليام كلبي رئيس اسبق «سيا»: 40 خبرنگار آمريكائي كه در خارج از كشور فعاليت مي‌كنند وظيفه اصلي‌شان جاسوسي براي «سيا» است و شغل خبرنگاري تنها پوشش اين مأموريت است.

 

دولت اوباما: شکایت گروگان های لانه جاسوسی علیه ایران مردود است

به گزارش سايت عصر ایران به نقل از آسوشیتدپرس، به دنبال شکایت جمعی از گروگان های پیشین آمریکایی و درخواست پرداخت غرامت از سوی ایران، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: "با استناد به مفاد توافقنامه الجزایر که یکی از شروط آزادی گروگان ها را خودداری آنها از طرح شکایت علیه ایران اعلام کرده بود ، شکایت این افراد مردود است." از این رو وزارت دادگستری ایالات متحده، خواهان خودداری یک قاضی دادگاه فدرال از پیگیری این پرونده شد.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved