برژينسكي: من به تصرف جزيره خارك مي‌انديشيدم

من به محاصره دريائي ايران و تصرف جزيره خارك و حمله به اهدافي در داخل خاك ايران بيشتر اعتقاد داشتم . ولي پس از تهاجم شوروي به افغانستان اين ايده را رها كردم و به ايجاد يك اتحاد منطقه‌اي عليه روسها فكر مي‌كردم و برنامه حمله به طبس را همانگونه كه عنوان شده بود، پذيرفتم.

 

مواضع جريان هاي ليبرال در جريان تسخير لانه جاسوسي

در جريان انقلاب اسلامي گروه ها و جريان هايي در کنار جريان اصيل اسلامي قرار گرفته و در گير و دار مبارزات انقلابي خود را در صف انقلابيون قرار دادند اما پس از پيروزي انقلاب اسلامي رخداد هاي فراواني چهره نمود که طي آن سره از ناسره و انقلابي از ضد انقلاب تمييز داده شد. يکي از اين وقايع مهم تسخير لانه جاسوسي توسط دانشجويان پيرو خط امام بود رخدادي که رهبر انقلاب اسلامي از آن با عنوان "انقلاب دوم" ياد کردند. شايد يکي از مفاهيم و معاني نهفته در درون اين واژه پرمعنا از نظر امام خميني (ره) اين بود که اين واقعه مهم و تاريخي به خوبي چهره واقعي برخي از افراد، جريان ها و گروه هاي مدعي انقلابي گري را هويدا ساخت. ذيلا به بررسي مواضع نيرو هاي ليبرال در برابر واقعه تسخير لانه جاسوسي پرداخته مي شود که خود حکايت مستندي است از بر افتادن نقاب از چهره برخي ضد انقلاب هاي انقلابي نما.

 

ایران، آمریکا، پیشینه، حال، آینده

پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده آمریکا که به سلاحهای عمده اقتصادی و ملیتاریسم مسلح بود به عنوان یک قدرت جدید و برتر جهانی ظهور کرد. و درصدد سیطره سیاسی بر سایر کشورها برآمد. کودتای 28 مرداد 1332، و بازگرداندن شاه به تخت سلطنت، شکل گیری جدی این سیطره سیاسی آمریکا در ایران را رقم زد.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved