نگاهی به اسناد محرمانه آرشیو امنیت ملی آمریکا درباره جنگ تحمیلی و اسرار حمایت آمریکا از عراق در جنگ تحمیلی

18 آذر روزي است که عراق را به عنوان آغازگر جنگ بر عليه ايران معرفي کرده‌اند (در هيجده آذر 1370، خاوير پرز دکوئيار، دبير کل وقت سازمان ملل، در اقدامى شجاعانه، رژيم بعثى عراق را به عنوان متجاوز در جنگ ايران و عراق به شوراى امنيت معرفى کرد. اين گزارش در عرصه جهانى يک پيروزى سياسى براى ايران به شمار مي‌آمد. دکوئيار صريحا حمله عراق به ايران را نقض حقوق بين‌الملل و اصول اخلاقى دانست و توضيحات عراق را براى جامعه بين‌المللى قابل قبول و کافى ندانست. وى به دليل تلاش‌هاى پیگيرش در ايجاد آتش بس، برنده جايزه «تفاهم بين‌المللى» سال 1987 شد.)

 

حجت الاسلام قاسمي: تسخير لانه جاسوسي جهاني شدن انقلاب را سرعت بخشيد

امام جمعه موقت ساري با اشاره به اينكه تسخير لانه جاسوسي توانست مبارزه جهاني ايران را شكل دهد، گفت: حادثه تسخير لانه جاسوسي آمريكا توسط دانشجويان پيرو خط امام، جهاني شدن انقلاب اسلامي را سرعت بخشيد.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قاسمي در خطبه هاي نماز جمعه ساري افزود: 13 آبان 58 يكي از بزرگترين اتفاقات پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران بوده كه جوانان غيور و شجاع ايران اسلامي نسبت به تسخير لانه جاسوسي دشمن اهتمام كردند.

 

تاريخچهاي از دخالتهاي آمريكا در ايران

پرزيدنت آيزنهاور كه بيش از پيش نگران نفوذ شورويها در ايران است ـ تصميم به اقدام ميگيرد و كرميت (كيم) روزولت رياست اداره خاورميانه CIA را به تهران ميفرستد.بعدها مطبوعات نوشتند كه عمليات CIA از خارج آغاز گرديد، درست نيست، توطئه از تهران آغاز شد و ايالات متحده آمريكا هزينه آن را پرداخت.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved