استراتژی آمریکا در حوزه قفقاز، آسیای مرکزی و خزر و تأثیر آن بر امنیت ملی ایران

در تاریخ 19 مردادماه 1381، مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی تهران، نشستی را تحت عنوان «استراتژی آمریکا در حوزه قفقاز و آسیای مرکزی» با حضور کارشناسان و پژوهشگران این عرصه برگزار نمود. در این جلسه 5 ساعته مواضع بازیگران حاضر در منطقه، دیدگاه‌ها و استراتژی‌های آمریکا، نگاه ایران به حضور ایالات‌متحده و چگونگی حفظ منافع ملی ایران در موقعیت کنونی مورد بررسی قرار گرفت.

 

توسعه طلبي آمريكا در عراق به روايت چامسكي

چامسكي : سرزمين عراق هم اکنون تحت اشغال نظامی است . آمریکا درعراق بنایی ساخته است که خود آن را سفارتخانه می نامد، اما این مجتمع به هیچ سفارتخانه ای در دنیا شباهت ندارد، بلکه اساساً شهری در داخل شهر دیگر است. این علائم همه نشانگر هدف آمریکا برای حضور بلند مدت و دائم درعراق است.

 

حمايت قاطع امام خميني از تسخير لانه جاسوسي

امام خميني تصريح داشتند كه « سفارتخانه‌ها حق ندارند جاسوسي كنند ولي اينها (ديپلماتهاي آمريكايي)‌ جاسوسي مي‌كردند... به اسم سفارتخانه، چيزي را درست كرده بودند كه لانه جاسوسي است. بيايند ببينند آنچه اينجا هست وسائلي است كه سفارتخانه لازم دارد يا اسباب دست جاسوسهاست...»

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved