گزارش مذاكره شهیدبهشتی با آمریكایی‌ها

تماس و گفتگو میان دیپلماتهای آمریكایی و شخصیت‌های انقلاب اسلامی پیش از تسخیر سفارت ‏آمریكا در ایران و قطع روابط دو كشور، از موارد مورد بحث در تاریخ انقلاب است. به دنبال انتشار سندی از مذاكرات دیپلماتهای آمریكایی و دكتر بهشتی، با ‏دكتر ابراهیم یزدی كه در آن زمان وزیر خارجه و مسئول رسمی تماس‌های دیپلماتیك بوده ‏است به گفتگو نشستیم.

 

جهان بینى دموکرات ها

به روایت تاریخ در میان کسانى که حدود سه ماه پیش جدال بزرگ انتخاباتى امریکا را نظاره مى کردند هیچ کجا به اندازه محافل خاورمیانه فریاد تغییر سر نمى دادند زیرا براى اولین بار در تاریخ دویست و چند ساله امریکا تصور براین بود که کسى به میدان انتخابات گام نهاده بود که نماد اقلیتى ستمدیده است.

 

هدف، تهران

كتاب «هدف: تهران» كه توسط هادي سهرابي ترجمه و توسط مؤسسه انتشاراتي «نشر نو» چاپ و منتشر شده، از جمله منابعي است كه به بررسي شرح حادثه دخالت نظامي آمريكا در طبس مي‌پردازد. اين كتاب كه چاپ اول آن در سال 1362 بوده، در 176 صفحه تهيه و تنظيم شده است.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved