چرایی جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران

صحبت از چرایی تهاجم فرهنگی و جنگ نرم علیه نظام اسلامی مقوله ای چندان پیچیده و غامض نیست و با مراجعه به منابع تاریخی و فلسفه تاریخ و به طور خاص بر اساس تفکر ایدئولوژیک می توان نزاع دائمی جبهه اهل حق با مستکبرین و ظالمین را مشاهده نمود؛ در طول تاریخ، تمام ادیان و آیین ها و همه مکاتب و فلسفه های اجتماعی متکی بر نوعی جهانبینی بود ه اند. جهانبینی به معنای طرز تفکری که یک مکتب درباره هستی ارائه می کند، زیرساخت و مبنای فکری مباحث روبنایی آن مکتب قرار می گیرد.

 

بازنگري فاجعه ايرباس

روز يكشنبه 12 تير 1367 مطابق با 3 ژوئيه 1988 هواپيماى ايرباس ‍ هواپيمايى جمهورى اسلامى ايران با 257 مسافر و 16 خدمه فرودگاه بندرعباس را به مقصد دوبى ترك گفت . سطح پرواز اين هواپيما 14000 پا تعيين شده بود. در ساعت 24:10 به وقت محلى ، سطح پروازى 12000 پا را گزارش نمود و از آن لحظه به بعد ديگر تماسى از طرف خلبان گرفته نشد. در واقع از اين لحظه به بعد هواپيما مورد اصابت 2 فروند موشك سطح به هواى ناو وينسنس ايالات متحده آمريكا قرار گرفته و در نزديكى تنگه هرمز بين شارجه و بندرعباس در نزديكى جزيره ايرانى ((هنگام )) منفجره و سقوط كرده بود.

 

آمريكا به وعده‌هاي پوچ سايبري به دوستان خود پايان دهد

عضو ارشد ديپلماسي عمومي بنياد هريتيج
تخصص دولت‌ها در سراسر جهان در زمينه كنترل ارتباطات الكترونيكي افزايش يافته است و زمان آن فرا رسيده است كه وزارت خارجه از دادن قول‌هاي پوچ و انباشتن بودجه‌هاي اندك دست بردارد و براي دفاع از آزادي اينترنتي در جهان اقدام كند.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved