تاخیر در آزادی گروگان‌های آمریکایی خواست انگلستان بود

حمیدرضا نقاشیان در سال‌های ابتدایی انقلاب نامی آشنا برای سیاسیون داخلی و خارجی بود. محافظت از امام خمینی، مسوولیت پروژه فرقان و سفرهای متعدد برای خریدهای تسلیحاتی او را به یک چهره ویژه تبدیل کرده بود.

 

چرا انقلاب دوم

تسخیر لانه جاسوسی و گروگانگیری 444 روزه‌‌ بیش‌ از 50 نفر از کارکنان‌ سفارت‌ امریکا‌‌ ‌از سوی‌ دانشجویان‌ پیرو خط‌ امام(ره)، اقدامی‌ بزرگ‌ و بی‌نظیر، نه‌ فقط‌ در سطح‌ کشور یا منطقه‌، بلکه‌ حرکتی‌ شگرف‌ و غیرقابل‌ پیش‌بینی‌ در سطح‌ جهان‌ بود. این‌حرکت‌، دارای آثار و پیامدهای‌ مثبت داخلی و خارجی بود‌ که ‌نگاهی‌ به‌ آنها نشان‌ می‌دهد که‌ در مجموع‌، این‌ تحولات‌ به‌ سود انقلاب‌ اسلامی‌ و به عنوان نقطه تکاملی آن، موجب‌ حفظ‌، تداوم‌ و تعمیق‌ انقلاب اسلامی گردید و شاید از این رو است که آن را «انقلاب دوم» نامیدند.

 

جنگ نرم و ایران

مقاله‌ای از روزنامه دیلی استار
ایران برای مقابله با جنگ نرم غرب از شیوه ضدحمله استفاده می‌کند
سیموم پروز استاد دانشگاه و از مدیران رسانه ای بنگلادش در مقاله ای با عنوان «زمانی که رسانه ها به سلاح تبدیل می شوند و افکار هدف قرار می گیرند» به تلاش های رسانه ای آمریکا در جنگ نرم با ایران و مقابله ایران با این تهاجم رسانه ای آمریکا پرداخته است.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved