ایران و سازمان تجارت جهانی؛ بیستمین وتوی آمریکا

به گزارش رویترز ایالات متحده برای بیستمین‌بار پیاپی درخواست ایران برای عضویت در سازمان تجارت جهانی را وتو کرد. این در حالی است که سازمان تجارت جهانی با آغاز مذاکرات برای پیوستن عراق و افغانستان به این سازمان موافقت کرده است.

 

سيزده آبان اعتراض به سیاست های ضد ایرانی آمریکا بود

یک استاد دانشگاه با اشاره به ادامه دخالت های آمریکا در مسائل مربوط به ایران، گفت: تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد، نماد استکبار ستیزی را به همراه خواهیم داشت، مستکبران هنوز هم جای ایران در منطقه و جهان را تنگ می کنند.
احمد بخشایشی اردستانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «فردا» گفت: برای بررسی پیش زمینه های اشغال لانه جاسوسی باید نگاهی به سیاست خارجی ایران از سال ۱۳۲۰ انداخت.

 

غرامت به گروگان های آمریکایی !

خلیج تایمز - یکی از نمایندگان مجلس آمریکا طرحی ارائه داد که بر مبنای آن دولت آمریکا به 52 دیپلمات سفارت این کشور که 26 سال پیش در ایران گروگان گرفته شده بودند، از محل دارایی های بلوکه شده ایران غرامت پرداخت کند.
این طرح را « ایلنارزلتینن»‌ نماینده جمهوری خواهان ارایه کرد و براساس آن هر یک از گروگان های سابق به ازای هر روز اسارت هزار دلار دریافت خواهند کرد و به همسر یا فرزند آنها نیز به ازای هر روز پانصد دلار پرداخت خواهد شد.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved