رابطه ايران و آمريكا از ديدگاه امام خميني

در اين مقاله چگونگي رابطه ايران و آمريكا را از منظر امام خميني (س)، بنيان‏گذار جمهوري اسلامي و اصلي‏ترين فرد مخالف حضور امريكا در ايران و منطقه و كسي كه دست امريكا را از ايران قطع كرد، بررسي مي‏كنيم.

 

شهدای دانشجویان پیرو خط امام ، السابقون السابقون

هنوزگروگان‌های امریکا در ایران بودند که در روز 16 آبان خبر شهادت تعدادی ازدانشجویان خط امام در هویزه منتشر شد.
1- شهید حسین علم‌الهدی اگرچه مستقیماً در تسخیرلانه جاسوسی نقش نداشت اما همکاری مستقیم او با واحد بررسی و انتشاراسناد، سبب شد تا او را نیز دانشجوی پیرو خط امام بخوانند. درماجرای کاندیداتوری احمد مدنی برای ریاست جمهوری، علم‌الهدی با معرفی آیت‌الله خامنه‌ای، به لانه جاسوسی مراجعه کرد وبا همکاری واحد بررسی اسناد و واحد تبلیغات،اسناد مربوط به همکاری مدنی باامریکایی‌ها در سطحی وسیع منتشرشد.

 

شكست آمريكا در طبس

پنجم اردیبهشت، یادآور شكست نیروهای آمریكایی در سال1359 در صحرای طبس است. این واقعه، پس از آن روی داد كه جیمی‌كارتر، رئیس جمهور ایالات متحده، تصمیم گرفت تا به ایران حمله نظامی كند. بهانۀ این هجوم، آزادی جاسوسانی بود كه در سیزدهم آبان 1358 به اسارت دانشجویان پیرو خط امام درآمده بودند.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved