آیا اعتراضات ناشی از انتخابات ایران، یک «انقلاب رنگی» دیگر با رهبری آمریکاست؟

در میان انبوه مطالبی که به بهانه اعتراضات خیابانی اخیر ایران در مطبوعات غربی و به ویژه آمریکایی در این روزها انتشار یافته، کمتر مطلبی است که به ارتباط این اعتراضات و طرح های جاری دولت آمریکا برای ایجاد بی ثباتی در ایران اشاره کرده باشد.

 

شكست ابهت شيطان

13 آبان براي بسياري از مردم ايران بخصوص كساني كه به نوعي در اين رويداد حضور داشتند روزي خاطره انگيز است . نوشته اي كه در ذيل از خاطر مخاطبان خواهد گذشت به قلم يكي از دانشجويان فاتح لانه جاسوسي نگاشته شده و به شرح اولين روز دومين انقلاب مي پردازد.
ساعت ده سه دقيقه روز سيزدهم آبان ماه 1358 بود . حدود 400 نفر از برادران و خواهران دانشجو از دانشگاه هاي تهران طبق قرار قبلي درچهار راه بهار طالقاني جمع شدند . اجتماع سازمان يافته دانشجويان بفاصله كوتاه چند دقيقه و حركت آنها به سمت لانه جاسوسي آمريكا يادآور مبارزات دانشجويي قبل از انقلاب و بسيار سريع و غافلگير كننده بود.

 

فراز و فرود پرونده گروگان‌های آمریکایی در مجلس اول ، از شروط نمایندگان تا توافق دولت

داستان گروگان‌های آمریکایی تا شروع دوره اول مجلس شورای اسلامی ادامه یافت. با گذشت چندین ماه از اشغال سفارت آمریکا، بحث چگونگی حل و فصل این مساله، در بین مسوولان کشور همچنان مطرح بود.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved